Dąbrowa Górnicza BAM :: 01.10.2022

Dąbrowa Górnicza. Finałowe zawody z cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Nie robiliśmy z Piotrkiem w tym cyklu generalki ale ponieważ była to również ostatnia edycja Pucharu Polski w maratonie mtb to oczywiście wystartowaliśmy. Jak się okazało na starcie miałem już wygraną w PP zapewnioną więc najważniejsze było żeby bez przygód dojechać do mety :-)
W Dąbrowie G. jeszcze nie startowaliśmy. Trasa nie była nawet taka zła (część zdjęć z objazdu trasy) ale lubię jak jest więcej podjazdów i kiedy są dłuższe. Jak na Puchar Polski to powinno być trudniej technicznie i dłużej o conajmniej godzinę. Czas elity 2h15 to za mało… Mi 63km zajęły 2h43 i byłem 63 OPEN. Wynik w pierwszej 40stce byłby dobry. Piotrek był 6 w elicie.
Po zawodach na uroczystym zakończeniu sezonu BAM były dekoracje Pucharu Polski. Piotrek wygrał kategorię U-23, ja wygrałem Masters III! Sam cykl PP był bardzo fajny i szkoda, że tak mało osób w nim startowało. Niestety koszty… Polanica, Zdzieszowice, Gdynia, Szklarska, Kowary, Gdańsk, Głuchołazy i Dabrowa Górnicza na zakończenie. Większość tras wymagająca kondycyjnie – takie maratonowe właśnie. Wystartowałem w 7 (bez Kowar). Wszystko przejechane bez problemów. Najdłużej w Szklarskiej – 5h42. Najbardziej wymagająca dla mnie była Gdynia – 4h20 – sporo sztywnych podjazdów dało w kość. Polecam ;-)

Filed under: rower | Permalink