Saudi Arabia #1 :: 10-11.12.2023

Pierwsza relacja z tygodniowego wyjazdu z Piotrkiem do Arabii Saudyjskiej. Polecieliśmy z Wiednia do Rijadu i potem do Jizan, gdzie wypożyczyliśmy samochód. Nie udało się wprawdzie znaleźć Polski (بولندا bulanda) na liście krajów w systemie przy sporządzaniu kontraktu ale przeszła Belgia. I tak zaczęła się nasza przygoda.
Na pierwszą część wyjazdu zaplanowałem 4 podjazdy rowerowe po szosach w górach Asir. Wzięliśmy ze sobą rowery mtb, bo na rowery szosowe byłoby niepotrzebnie sztywno. Drogi mają często powyżej 15%. Jako pierwszy podjazd zrobiliśmy Wyzwanie Głuchego Wzniesienia (tłum. z nazwy arabskiego segmentu, całość 16km, z 1200m na 2670m). Niezła droga. Dla mnie ponad 2h. Bardzo dużo kierowców nas pozdrawiało.
Po rowerze odwiedziliśmy zabytkową wioskę-muzeum Rijal Alma. To jedna z reklamowanych atrakcji Arabii. Na koniec dnia, znanym już podjazdem, pojechaliśmy na nocleg do miasta Abha. Abha położona jest na wysokości 2270m npm. i zamieszkuje ją ponad milion osób. Pomimo tego nie spotkaliśmy żadnych turystów (w ten dzień jak i przez następne 3 dni naszej wycieczki przed góry Asir!).

Filed under: rower, turystyka | Permalink

Zasubskrybuj wiadomości o nowych wpisach na swojego emaila