Uphill Race Śnieżka :: 11.08.2013

Start w zawodach w podjeździe na Śnieżkę – Uphill Race Śnieżka 2013. Oceniałem się na około 1h30 i pierwszą dwusetkę :-)
Udało mi się wjechać w 1h29:04 – 157 miejsce OPEN (22 w M4). Tętno 160 czyli był zapas, no i nie ma jakiejś znaczącej degradacji formy w porównaniu do poprzednich startów w 1993 i 2003 roku (czyli 10 i 20 lat temu)!!! Wprawdzie Marek Galiński w 93 dołożył mi tylko 11 minut, no ale nie wiadomo ile by miał w tym roku ;-) W każdym razie jego rekord trasy to 50 minut z małym hakiem – czyli rozwinął się sportowo!

Opis trasy ze strony organizatora UphillRace.pl:
“Niespełna 14 kilometrowa trasa proponuje uczestnikom prawie 1000 m przewyższenia, a rekordzistą trasy jest nasz olimpijczyk – Marek Galiński.

Pierwsze asfaltowe 4 km trasy wiodą ulicami miasta do Białego Jaru, a następnie do Karpacza Górnego ? Bierutowic. Po skręcie w ul. Na Śnieżkę (niebieski szlak) nawierzchnia zmienia się na brukowaną, na wysokości Świątyni Wang, przy wjeździe do Karkonoskiego Parku Narodowego rozpoczyna się pierwszy stromy podjazd, nachylenie sięga 15%, po 400m następuje chwila wytchnienia, a nawet zjazd do Starej Polany. Dalej podjazdem, miejscami bardzo trudnym (20% nachylenia), obok schroniska Strzecha Akademicka do Spalonej Strażnicy, gdzie na uczestników czeka ostatni moment wytchnienia ? Równia pod Śnieżką, trasa wiedzie po płaskim aż do Schroniska – Dom Śląski – gdzie rozpoczyna się kulminacyjny 2 kilometrowy podjazd Drogą Jubileuszową na sam szczyt.
Nachylenie na trawersie wokół Śnieżki miejscami sięga 20%, a trasa wspina się na wysokość 1602 m n.p.m.”

Zdjęcia w większości zrobiła Agnieszka, 5 ściągnąłem z dostępnych galerii i trochę zrobiłem sam. Śnieżka i zawody super, Karpacz jak Krupówki…

Filed under: rower | Permalink

Zasubskrybuj wiadomości o nowych wpisach na swojego emaila